MPC855TVR66D4
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MPC855TVR66D4
Part Number : MPC855TVR66D4
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MPC855TVR66D4 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
RAM Size : 8 kB
Schedule B : 8542310000
Case/Package : BGA
Data Bus Width : 32 b
Contact Plating : Copper, Silver, Tin
Number of Cores : 1
Max Supply Voltage : 3.3 V
Max Operating Temperature : 95 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microprocessors
Qty : 4056 In Stock
Applications : Wired networking Body electronics & lighting Appliances
Weight : 2.096504 g
Frequency : 66 MHz
Memory Size : 8 kB
Max Frequency : 66 MHz
Number of Pins : 357
Max I/O Voltage : 3.3 V
Core Architecture : PowerPC
Min Supply Voltage : 2 V
Min Operating Temperature : 0 °C