LM4040C25H5TA
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LM4040C25H5TA
Part Number : LM4040C25H5TA
Manufacturer : Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LM4040C25H5TA More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape and Reel
Output Type : Fixed
Number of Pins : 5
Output Voltage : 2.5 V
Cathode Current : 68 µA
Max Output Current : 15 mA
Max Supply Current : 10 mA
Number of Channels : 1
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Reference
Qty : 952 In Stock
Applications : Wired networking Industrial transport (non-car & non-light truck) TV
Weight : 19.986414 mg
Tolerance : 0.5 %
Case/Package : SC
Output Current : 15 mA
Reference Type : Shunt
Reference Voltage : 2.5 V
Max Output Voltage : 2.5 V
Min Output Voltage : 2.5 V
Temperature Coefficient : 20 ppm/°C
Min Operating Temperature : -40 °C